• Freshtrusion™
  • Produkcja
  • Badania i rozwój
  • Super Premium vs Standard

Z gospodarstw, które znamy i którym ufamy

Z technologią Freshtrusion karma swoją podróż zaczyna od zaufanych farm i łowisk, gdzie zbierane jest tylko najlepsze świeże mięso i ryby.

Korzystając z transportu chłodniczego, aby zachować jak najwyższą jakość, wędliny przewożone są z powrotem do zakładu produkcyjnego w Lancashire w Anglii, gdzie poddawane są szczegółowym testom jakości, zanim zostaną użyte do wyprodukowania naszej karmy.

Kuchnia Mięsna

W kuchni mięsnej na miejscu delikatnie gotowane jest każde mięso w temperaturze około 82ºC, aby chronić białka i zapewnić zwierzęciu maksymalną strawność i wartość odżywczą. Dzięki zastosowaniu wiodącej na świecie technologii jesteśmy również w stanie zredukować wilgotność świeżo przygotowywanego mięsa i włączać coraz większe ilości świeżego mięsa do receptur naszych karm.

Ponadto jesteśmy również w stanie produkować oddzielnie oleje wysokiej jakości z  świeżych składników o znanym pochodzeniu i dodawać je do karm zapewniając dodatkowe właściwości odżywcze produktom

Więcej świeżego mięsa

Rozumiemy, że zwierzęta wiedzą, że świeże jest najlepsze! Dlatego też świeże mięso jest naszą pasją w Rasowej Misce i dzięki naszemu unikalnemu procesowi mamy możliwość opracowania receptur bez konieczności przygotowywania mączki mięsnej. W rzeczywistości zawieramy do 70% świeżego mięsa w swoich przepisach na karmę!

Oleje i tłuszcze jakości ludzkiej

Specjalnie dla marki Rasowa Micha tłoczone są oleje na miejscu w małych partiach za pomocą dedykowanego sprzętu, który działa podobnie do kuchennej wirówki do sałatek, w której olej jest wyciskany z mięsa.

Pozwala nam to pokryć karmę niesamowitymi, wysokiej jakości tłuszczami i olejami, zwykle występującymi w żywności dla ludzi, co daje wyjątkowe sukcesy w zakresie smakowitości! Te oleje nie są zwykłymi olejami przeznaczonymi do stosowania w wysokiej temperaturze. Są tak świeże, że testy laboratoryjne wykazują niewielkie lub żadne oznaki utleniania lub starzenia.

Korzyści Freshtrusion™

Karmy Rasowej Michy zostały poddane analizie oraz testom wraz z Uniwersytetem w Nottingham w celu potwierdzenia najwyższej jakości produktu.

Jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie zakładów wytłaczania na świecie.

Przy produkcji naszej karmy używamy pierwszej na świecie termicznej podwójnej wytłaczarki, która pozwala na dodawanie bardzo dużej ilości świeżego mięsa do suchej karmy Super Premium dla zwierząt domowych bez stosowania suchych mączek mięsnych.

Poprawiona smakowitość Freshtrusion™ jest następnie ulepszana dzięki zastosowaniu naszej nowej maszyny do powlekania próżniowego, która równomiernie rozprowadza tłuszcze i oleje na wszystkich krokietach.

Jak to działa?

Składniki są delikatnie mieszane w kondycjonerze wstępnym o wysokiej intensywności za pomocą dwóch niezależnie napędzanych wałków, co pozwala na "złożenie" pary w produkt.

Kątowe porty pary w cylindrze ekstrudera, ustawione w kierunku przepływu materiału, wraz z unikalnym profilem ślimaka pozwalają na wmieszanie dalszej pary.

Wykorzystując 4x więcej energii cieplnej i od połowy do jednej czwartej energii mechanicznej innych maszyn dwuślimakowych, znacznie mniej agresywny proces gotowania zachowuje strawność białek.

Możemy niezależnie kontrolować temperaturę każdej sekcji, co pozwala nam udoskonalić indywidualny proces gotowania naszych przepisów.

Sprzęt

Nasze karmy są pakowane na dziewięciu liniach pakujących produkty o wadze od 50g do 25kg. Każda linia pakująca posiada własny komputer, który informuje Lidera Linii o bieżącej i kolejnych produkcjach, podając szczegółowe informacje o produkcie, pakowaniu i wymaganiach dotyczących sztaplowania. Każda seria produkcyjna ma swoje własne, unikalne zlecenie pracy, śledzone za pomocą technologii RFID (identyfikacja radiowa), która zapobiega nieprzewidzianym błędom ludzkim i zapewnia partnerowi pełną identyfikowalność. Przed uruchomieniem linii Operator Linii sprawdza, czy produkt jest zgodny ze specyfikacją, używając zdjęcia referencyjnego na ekranie, a jeśli produkt nie odpowiada dokładnemu standardowi, jest odrzucany i rozpoczyna się badanie jakości. Torby są również umieszczane poziomo w maszynie i przepuszczane przez kamerę, która sprawdza obraz torby, potwierdzając, że jest on prawidłowy.

System ważenia i kontrola jakości

W międzyczasie produkt jest podawany do systemu ważenia w układzie małych wiader. Po obliczeniu żądanej masy system ważący zwalnia pewną liczbę pojemników, wydając żądaną masę. Jeśli maszyna obliczy nieprawidłową wagę, działa system obejściowy i produkt jest odprowadzany z rury napełniającej. Jeśli waga jest prawidłowa, produkt przemieszcza się po rurce zasilającej i podczas swojej podróży przechodzi przez wykrywacz metalu. Jeśli maszyna wykryje obcy przedmiot, uruchomi alarm dźwiękowy i proces systemu jakości rozpocznie badanie źródła obiektu. Po wyjęciu maszyna uruchomi się ponownie, a napełnianie zostanie wznowione.

Kodowanie laserowe

Następnie torby są kodowane laserowo przed napełnieniem, a różne informacje są wyryte na torebce dokładnie w tym samym miejscu za każdym razem, co daje gwarancję, że niczego nie brakuje oraz, że wszystko będzie można odczytać.

Hydroliza białek / HDP

Od czasu wprowadzenia Freshtrusion™, Rasowa Micha posiada produkt  lidera w produkcji diet zawierających coraz większe ilości świeżo przygotowanego mięsa i białka rybnego.

Dumni z bycia w czołówce postępów w produkcji karmy dla zwierząt domowych, w Rasowej Misce nigdy nie odpoczywamy i nieustannie poszukujemy sposobów na oferowanie naszym klientom (i zwierzętom) jeszcze lepszych produktów. Jesteśmy teraz niezwykle podekscytowani, że możemy zaoferować najnowszą innowację, którą nazywamy „HDP” – wysokostrawne białko.

Stosując kontrolowaną hydrolizę enzymatyczną (warunki ustalone we współpracy z ekspertami z wiodącego niezależnego instytutu badań stosowanych żywności Nofima) możemy trawić białko na małe peptydy (jest to ten sam proces, który zachodzi naturalnie w przewodzie pokarmowym). Zwiększa to strawność i biodostępność białka, poprawia smakowitość i wytwarza białko o niskim potencjale alergizującym.

Kolagen i peptydy kolagenowe w karmie dla zwierząt

Unikalną cechą karm Rasowej Michy jest możliwość zbierania u źródła najlepszych składników mięsnych i rybnych. Wiemy, że te składniki naturalnie zawierają kolagen, chociaż jego ilość jest różna w różnych typach tkanek zwierzęcych. Jeśli na przykład zbadamy różne części całego kurczaka, zobaczymy, że kolagen jest najbardziej obfity w skórze, a następnie w tuszy (z kości i chrząstki), a mniej w mięsie szkieletowym i narządach wewnętrznych (wnętrznościach). Granulki wykonane z naturalnych składników zawierających kolagen, takich jak niektóre świeżo przygotowane mięso i surowce rybne, zostaną strawione i wchłonięte przez zwierzę, dostarczając organizmowi cegiełek (szczególnie aminokwasów glicyny i proliny) do produkcji większej ilości kolagenu, co może pomóc utrzymać zdrowe kości, stawy i skórę.

Dzięki najnowszym pracom badawczo-rozwojowym nad hydrolizą białek i wprowadzeniu innowacyjnego procesu “ wysokostrawnego białka ” (HDP), możemy wstępnie strawić kolagen z wybranych składników mięsnych i rybnych na peptydy kolagenowe, stosując ostrożne kontrolowana hydroliza enzymatyczna przed dodaniem ich do pysznych krokietów.

Human-Grade

Karma została stworzona ze składników, które mogłyby trafić na twój talerz

Duża ilość białka

Zawiera duże ilości naturalnego białka, które dodadzą Twojemu zwierzakowi siły i energii do zabawy

ikonki2.3

Świeże składniki

Karma została wykonana z wyselekcjonowanych składników najwyższej jakości

ikonki2.5

Certyfikowana

Nasza karma spełnia wszystkie wymogi jakości oraz została doceniona przez zewnętrzne podmioty.

KARMY SUPER PREMIUM

KARMY STANDARD

Receptury

Nasze receptury dla dorosłych psów są opracowane tak, aby były kompletne i zbilansowane, by zapewnić wszystkie składniki odżywcze potrzebne psu do zdrowego i szczęśliwego życia. Są formułowane przy użyciu różnych kombinacji wysokostrawnych białek, węglowodanów i składników funkcjonalnych. Istnieje wiele pysznych przepisów, które zadowolą zarówno psy, jak i ich właścicieli.

Szczenięta potrzebują odpowiednio wysokiego poziomu białka, aby wspierać wzrost i rozwój w tej kluczowej fazie życia. Jest on zwykle wyższy niż wymagania dorosłego psa, ponieważ jest to najszybsza faza rozwoju w życiu zwierzęcia. W tej fazie wymagają również odpowiedniego i kontrolowanego poziomu wapnia i fosforu, aby zapewnić prawidłowy rozwój szkieletu, co jest szczególnie ważne w przypadku szczeniąt dużych ras.

W przeciwieństwie do psów, koty nie są w stanie syntetyzować wszystkich aminokwasów w swoim ciele, dlatego tak ważne jest, aby były one zawarte w diecie. Nasze receptury dla dorosłych kotów są doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, bogatego w niezbędne aminokwasy, w tym taurynę i witaminę A, które wspomagają pracę serca i wzroku, a także kwasy omega 3, które również sprzyjają dobrej kondycji sierści i skóry. Ta kompletna dieta daje pewność, że kot ma wszystko, czego potrzebuje do szczęśliwego i zdrowego życia.